Roland Garros. Ćwierćfinał uciekł Rosolskiej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Alicja Rosolska i Erin Routliffe nie wystąpią w ćwierćfinale turnieju gry podwójnej w Paryżu. W poniedziałek minimalnie lepsze okazały się Anna Bodnar i Greet Minnen.

Spotkanie lepiej rozpoczęły Węgierka i Belgijka, która odebrały podanie warszawiance w trzecim gemie. Polka i jej partnerka błyskawicznie odrobiły jednak stratę. Później żaden z duetów nie miał już szans na przełamanie i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozpoczęły Rosolska i Routliffe, które odskoczyły na 3:1 i 6:2. Rywalki dwie pierwsze piłki setowe obroniły, ale przy trzeciej musiały już skapitulować.

Reprezentantka Polski i jej partnerka bardzo dobrze rozpoczęły również drugą odsłonę i już w pierwszym gemie odebrały podanie Minnen. Para węgiersko-belgijska nie wykorzystała dwóch szans na odrobienie start w szóstym gemie, ale po zamianie dopięły swego przy podaniu tenisistki znad Wisły. Końcówkę partii również lepiej rozegrały Bodnar i Minnen, które wyrównały stan rywalizacji.

Decydujący set miał bardzo podobny przebieg do drugiego. Rosolska i Routliffe przełamały jako pierwsze na 2:1. Niestety były w stanie utrzymać tej przewagi do końca meczu. Rywalki ponownie odrobiły stratę w ósmym gemie. W końcówce meczu Bodnar i Minnen zachowały więcej zimnej krwi i po 2 godzinach i 41 minutach walki to one mogły cieszyć się z awansu do najlepszej ósemki turnieju.

W poniedziałek Alicja Rosolska nie wykorzystała okazji, żeby po raz pierwszy w karierze awansować do ćwierćfinału paryskiej imprezy. Warszawianka po raz trzeci w karierze zatrzymała się na trzeciej rundzie Roland Garros.


Wyniki

Trzecia runda debla

A. Bodnar, G. Minnen (Węgry, Belgia) – A. Rosolska, E. Routliffe (Polska, Nowa Zelandia) 6:7(4) 7:5 7:5