Roland Garros. Ćwierćfinalistki w komplecie

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Jessica Pegula będzie ćwierćfinałową rywalką Igi Świątek. Drugą parę ćwierćfinałową w górnej połówce drabinki tworzą z kolei Weronika Kudermietowa i Daria Kasatkina.

Tegoroczna rywalizacja kobiet na kortach Rolanda Garrosa jest pełna niespodzianek. Wiele wysoko notowanych zawodniczek bardzo szybko się pożegnało z turniejową rywalizacją. Z czołowej dwudziestki w 1/4 finału znalazły się trzy przedstawicielki. Obok Igi Świątek są to: Daria Kasatkina oraz Jessica Pegula. I właśnie ta druga będzie ćwierćfinałową rywalką Igi Świątek.

Poniedziałkowe spotkanie zawodniczki zza Oceanu z Iriną-Camelią Begu było trzecim w ogóle, a drugim tegorocznym spotkaniem obu tenisistek. Oba dotychczasowe pojedynki zapisała na swe konto Rumunka. Tym razem tenisistka z Buffalo zdołała wygrać. W pierwszej partii 28-latka prowadziła 4:2, aby przegrać cztery gemy z rzędu i oddać seta rywalce. W drugiej odsłonie Pegula wykorzystała dwie szanse na przełamanie podania rywalki i doprowadziła do wyrównania stanu meczu. Na początku trzeciej odsłony Amerykanka miała kłopot z utrzymaniem podania. Jednak zdołała wyjść z opresji, aby w czwartym gemie wykorzystać jedyną okazję do odebrania serwisu. Wypracowanej przewagi już nie oddała i awansowała do trzeciego ćwierćfinału wielkoszlemowego w karierze. Poprzednie dwa razy ta sztuka udała jej się w Australii w tym roku i przed dwoma laty.

Stany Zjednoczone mają trzy reprezentantki w 1/4 finału. Czwartą miała szansę zostać Madison Keys. Niestety półfinalistka imprezy z 2018 musiała uznać wyższość rywalki. Chociaż bardzo dobrze rozpoczęła poniedziałkowy mecz przeciwko Weronice Kudermietowej. W partii otwarcia wykorzystała jedyne dwie szanse na przełamanie i wygrała seta 6:1. Kluczowym dla losów drugiej odsłony był drugim gem. W nim Kudermietowa przełamała rywalkę i wypracowanej przewagi nie oddała już do końca. W decydującej partii to tenisistka z Kazania dyktowała warunki i w środę zadebiutuje w ćwierćfinale na paryskich kortach. Jej rywalką będzie Daria Kasatkina. Rosjanka w jedynym poniedziałkowym dwusetowym meczu pokonałą Camilę Giorgi.


Wyniki

Czwarta runda singla:

Jessica Pegula (USA, 11) – Irina-Camelia Begu (Rumunia) 4:6, 6:2, 6:3

Daria Kasatkina (20) – Camila Giorgi (Włochy, 28) 6:2, 6:2

Weronika Kudermetowa (29) – Madison Keys (USA, 22) 1:6, 6:3, 6:1