Roland Garros. Druga powtórka z ubiegłego roku

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Rafael Nadal pokonał Jannika Sinnera 7:5, 6:3, 6:0 i po raz piętnasty wystąpi w 1/4 finału paryskiego turnieju. Kolejnym rywalem Hiszpana będzie Diego Schwartzman.

W ubiegłym roku były lider rankingu ATP sięgnął po 13. tytuł mistrzowski na kortach Rolanda Garrosa. Po drodze do mistrzostwa spotkał się z dwoma tenisistami, którzy stają na drodze Nadala również w tej edycji. W meczu 1/4 finału Roland Garros 2020 Hiszpan spotkał się z Jannikie Sinnerem. Wówczas zawodnik z Mannacor stracił trzynaście gemów w trzech setach. Tym razem spotkanie było zdecydowanie mniej zacięte.

Najdłużej Sinner stawiał opór w pierwszej partii. Młody Włoch prowadził już nawet 5:3. Jednak od tego momentu rywal wygrał cztery gemy z rzędu i wyszedł na prowadzenie w meczu. Od tego momentu mistrz Next Gen ATP Finals 2019 jakby stanął. Spośród piętnastu rozegranych gemów na swe konto zapisał tylko trzy. Wszystkie w drugiej odsłonie i po nieco ponad dwóch godzinach walki pożegnał się z tegoroczną rywalizacją w Paryżu.

– Po dobrym początku, troche oddałem inicjatywę Jannikowi. Przełom według mnie nastąpił przy wyniku 4:5 w pierwszej partii. Nieco zmieniłem taktykę, narzuciłem swe warunki gry i to pozwoliło mi wyjść na prowadzenie 4:0 w drugiej odsłonie. Wtedy ponownie trochę stanąłem i rywal zniwelował stratę do jednego gema. . Jednak udało wrócić na właściwe tory i wygrałem kolejne osiem gemów z rzędu i cały mecz – skomentowwał wydarzenia na korcie Nadal, dla którego jest to 15. ćwierćfinał Rolanda Garrosa. Taki samym wynikiem może pochwalić się Novak Dżoković, a o trzy spotkania mniej na poziomie 1/4 finału w Paryżu ma Roger Federer.

Kolejnym rywalem Rafaela Nadala będzie Diego Schwartzman. Tym samym po tym jak w meczu czwartej rundy mieliśmy powtórkę ubiegłorocznego ćwierćfinału, w 1/4 finału Roland Garros 2021 dojdzie do powtórki z półfinału imprezy zeszłorocznej.


Wyniki

Czwarta runda:

Rafael Nadal (Hiszpania, 3) – Jannik Sinner (Włochy, 18) 7:5, 6:3, 6:0