Roland Garros. Dwie Polki w trzeciej rundzie debla

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

W trzeciej rundzie gry podwójnej na kortach imienia Rolanda Garrosa wystąpią dwie polskie tenisistki. Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands pokonały Annę-Lenę Friedsam i Yafan Wang, a Magda Linette i Bernarda Pera bez problemów wygrały z Zariną Diyas i Warwarą Graczewą.

Piątkowy mecz deblowy Igi Świątek i Bethanie Mattek-Sands od samego początku zapowiadał się na bardziej wyrównany niż ich konfrontacja z Aubane Droguet i Seleną Janicijevic w pierwszej rundzie imprezy. Pomimo szybkiego uzyskania dwugemowego prowadzenia przez polsko-amerykańską parę, błyskawicznie doszło do odrobienia strat. W szóstym gemie zawodniczki opuściły kort z powodu opadów deszczu.

Niecałą godzinę później warunki pogodowe poprawiły się na tyle, że tenisistki mogły wznowić spotkanie. Wydawało się, że o losach pierwszej partii zadecyduje tie-break, lecz dzięki skutecznej i widowiskowej grze na returnie w dwunastym gemie, Świątek i Mattek-Sands wyszły na prowadzenie 7:5.

W czwartym gemie drugiej partii Polka i Amerykanka wykorzystały jedną z trzech szans na uzyskanie przewagi przełamania, a na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:1. Chwilę później rywalki doprowadziły wprawdzie do odrobienia strat, lecz od tej pory rozstawione z „czternastką” zawodniczki oddały Niemce i Chince jeszcze tylko jednego gema i po godzinie i trzydziestu sześciu minutach zameldowały się w trzeciej rundzie. Tam spotkają się z Su-Wei Hsieh i Elise Mertens lub Amandą Anisimovą i Anastazją Potapovą.

W trzeciej rundzie gry podwójnej zobaczymy także Magdę Linette w parze z Bernardą Perą. Polka i Amerykanka straciły tylko dwa gemy w starciu z Zariną Diyas i Warwarą Graczewą. W kolejnym meczu przeciwniczkami Linette i Pery będą Lucie Hradecka i Laura Siegemund.

Zwycięstwa naszych tenisistek oznaczają, że obie Polki zagrają w trzeciej rundzie paryskiego turnieju zarówno w grze pojedynczej, jak i w deblu.


Wyniki

Druga runda debla

Iga Świątek, Bethanie Mattek-Sands (Polska, USA, 14) – Anna-Lena Friedsam, Yafan Wang (Niemcy, Chiny) 7:5, 6:3

Magda Linette, Bernarda Pera (Polska, USA) – Zarina Diyas, Warwara Graczewa (Kazachstan, Rosja) 6:0, 6:2