Roland Garros. Dzikie karty przyznane

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.rolandgarros.com, foto: AFP

Poznaliśmy nazwiska tenisistów, którzy otrzymali dzikie karty do turnieju głównego Roland Garros 2021. Na liście znalazł się między innymi pogromca Stana Wawrinki z ubiegłorocznej edycji imprezy.

Do turnieju mężczyzn dziką kartę otrzymało do tej pory siedmiu graczy. Wśród nich jest Hugo Gaston, czyli jedna z sensacji paryskiej imprezy z ubiegłego sezonu. 20-letni Francuz dotarł do czwartej rundy, eliminując po drodze Maxime’a Janviera, Yoshihito Nishiokę i Stana Wawrinkę. Lepszy od niego okazał się dopiero Dominic Thiem.

W głównej drabince drugiego wielkoszlemowego turnieju w sezonie zagrają także Gregoire Barrere, Benjamin Bonzi, Mathias Bourgue, Arthur Cazaux i Arthur Rinderknech. Cazaux odnotował w tym tygodniu pierwsze meczowe zwycięstwo w rozgrywkach głównego cyklu. W pierwszej rundzie Geneva Open pokonał w trzech setach Adriana Mannarino. Ósma dzika karta zostanie przyznana zawodnikowi z Australii, w skutek porozumienia między francuską i australijską federacją tenisową.

W turnieju kobiet dzięki dzikiej karcie wystąpią Océane Babel, Elsa Jacquemot, Clara Burel, Océane Dodin, Chloé Paquet, Diane Parry i Harmony Tan. Babel to 17-letnia tenisistka, która plasuje się na siódmym miejscu na świecie w kategorii do 18 lat. W 2020 roku doszła do ćwierćfinału juniorskiego Roland Garros. Triumfatorką imprezy w kategorii dziewcząt została wówczas Jacquemot, obecnie najlepsza juniorka świata. Reprezentantką Australii w paryskich zawodach będzie natomiast Astra Sharma.

Roland Garros rozpocznie się 30 maja i potrwa do 13 czerwca. Kwalifikacje ruszą już 24 maja.