Roland Garros. Fatalna kontuzja Zvereva w końcówce drugiego seta

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Alexander Zverev odniósł fatalnie wyglądającą kontuzję w półfinałowym meczu Roland Garros z Rafaelem Nadalem. Zdarzenie to miało miejsce w końcówce drugiego seta. Niemiec nie był już w stanie kontynuować spotkania.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się bardzo obiecująco dla Zvereva. Tenisista z Hamburga już w pierwszym gemie przełamał rywala. Kolejne gemy również rozgrywał w znakomity sposób – cierpliwie i konsekwentnie. Taki stan rzeczy nie trwał jednak wiecznie. Hiszpan zdołał odrobić straty, a w dziesiątym gemie miał nawet trzy piłki setowe. Był naprawdę blisko zamknięcia losów premierowej partii, tym bardziej że Niemiec przeplatał świetne zagrania z wręcz banalnymi pomyłkami – zarówno podczas serwowania, jak i grze przy siatce. Mimo to Sasza zdołał wyjść z opresji i wyrównać rezultat do stanu 5:5.

Pierwszy set zwieńczył niesamowity tie-break. Zverev prowadził już 6-2, ale nie wykorzystał aż czterech okazji na zapisanie tej odsłony meczu na swoim koncie. Niemiec – jak to już wcześniej w tym meczu bywało – albo psuł stosunkowo proste piłki albo Hiszpan popisywał się fenomenalnymi zagraniami. Tak też stało się w dalszej części tej partii. Rafa posłał jeszcze jedno kapitalne minięcie z forhendu i to on wygrał niesamowity tie-break 10-8. Cały set trwał ponad półtorej godziny.

Druga partia miała dość zaskakujący przebieg, ponieważ obaj tenisiści więcej gemów wygrywali wtedy, gdy odbierali serwis. Tablica wyników wskazywała już 5:3 dla Zvereva, ale 25-latek ponownie stracił wcześniej uzyskaną przewagę. W ostatniej piłce dwunastego gema zdarzyło się coś okropnego. Niemiecki tenisista źle stanął w trakcie biegu, jego kostka fatalnie wygięła się, a Sasza natychmiast upadł na kort. Na jego twarzy było widać ogromne cierpienie. Nie był w stanie opuścić obiektu o własnych siłach, pomógł mu w tym wózek inwalidzki. Po chwili Zverev wrócił o kulach, ale tylko po to, aby oficjalnie poddać mecz. Bardzo przykre zakończenie tego wspaniałego do tego momentu meczu.