Roland Garros. Fenomenalne dwa sety Musettiego, a później zabrakło zdrowia

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Lorenzo Musetti rozegrał dwa fantastyczne sety w starciu z Novakiem Dźokoviciem. Później włoskiemu talentowi zabrakło jednak zdrowia. Ostatecznie musiał poddać mecz w decydującej partii. Do ćwierćfinału awansował także Diego Schwartzman po trzysetowym zwycięstwie nad Janem-Lennardem Struffem.

Lorenzo Musetti jest świetnie zapowiadającym się tenisistą. Pojedynek z Novakiem Dźokoviciem w czwartej rundzie Roland Garros można śmiało określić najważniejszym meczem dla młodego Włocha w karierze. I po dwóch setach wszyscy przecierali oczy ze zdumienia.

O talencie Musettiego każdy wie, ale na uwagę zasługiwała jakość gry, a także wynik. Włoch wdawał się w długie wymiany i co ciekawe, dużo z nich wygrywał. Nie było widać po nim zdenerwowania. Grał z fantazją, nie tracąc przy tym głowy w ważnych momentach. Wiedział też, kiedy przyspieszyć tempo. Jego bekhend jest nie dość, że efektowny, to jeszcze efektywny. Forhend również niczego sobie.

Te wszystkie elementy sprawiły, że po dwóch setach Musetti prowadził 2-0. Obie partie zakończyły się tiebreakami. Niestety, to był koniec dobrej gry 19-latka. Warto jednak dodać, że zmagał się on z kontuzją, bądź problemami mięśniowymi. Korzystał także z przerwy medycznej. Nie był już jednak w stanie przeciwstawić się 18-krotnemu mistrzowi Wielkiego Szlema i w piątym secie poddał mecz. Ostatecznie po prawie trzech i pół godzinie walki Dźoković wygrał 6:7(7), 6:7(2), 6:1, 6:0, 4:0 i awansował do kolejnego w karierze ćwierćfinału Roland Garros.

Świetną dyspozycję ponownie zaprezentował rozstawiony z „dziesiątką” Diego Schwartzman. Argentyńczyk pokonał Jana-Lennarda Struffa 7:6(9), 6:4, 7:5 i także zameldował się w najlepszej ósemce turnieju. Co więcej, tenisista z Ameryki Południowej nie stracił jeszcze w tegorocznej imprezie ani jednego seta. W meczu o półfinał jego rywalem będzie 13-krotny triumfator Roland Garros Rafael Nadal.


Wyniki

Czwarta runda singla:

Novak Dźoković (Serbia, 1) – Lorenzo Musetti 6:7(7), 6:7(2), 6:1, 6:0, 4:0 krecz

Diego Schwartzman (Argentyna, 10) – Jan-Lennard Struff (Niemcy) 7:6(9), 6:4, 7:5