Roland Garros. Fenomenalny występ Magdaleny Fręch!

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/rolandgarros.com, foto: AFP

Ależ początek Roland Garros! Turniej w Paryżu dopiero co się rozpoczął, a my już mamy powody do radości. Magdalena Fręch w ekspresowym tempie pokonała Shuai Zhang 6:1, 6:1 i jako pierwsza zameldowała się w drugiej rundzie turnieju.

Magdalena Fręch w pierwszej rundzie trafiła na rozstawioną z numerem „29” Shuai Zhang. Chinka w ostatnich miesiącach miała problemy ze znalezieniem właściwej formy. Doświadczona tenisistka na zwycięstwo czeka od… 31 stycznia 2023 roku, gdy W Lyonie pokonała w dwóch setach Madison Brengle. Od tego czasu zanotowała siedem porażek z rzędu.

Na szczęście przełamanie tej złej serii nie przyszło w starciu z Magdaleną Fręch. Co więcej, reprezentantka Chin nie miała praktycznie żadnych szans na nawiązanie chociaż w miarę wyrównanej rywalizacji z naszą tenisistką. Polka przeważała na korcie w każdym elemencie.

Dużo o przebiegu tego meczu mówią też statystyki. Fręch zanotowała 16 uderzeń kończących przy zaledwie ośmiu niewymuszonych błędach. Jej rywalka winnerów ma zaliczonych tylko 8, natomiast błędów prawie cztery razy więcej – 30. Zwycięstwo 25-latki jest więc bezdyskusyjnie zasłużone.

Tenisistka urodzona w Łodzi musi jeszcze poczekać na przeciwniczkę w drugiej rundzie Roland Garros. Rywalką będzie lepsza ze spotkania Kamilla Rachimowa – Sara Bejlek.


Wyniki

Pierwsza runda gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (Polska) – Shuai Zhang (Chiny, 29) 6:1, 6:1