Roland Garros. Groźne rywalki Świątek grają dalej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

We wtorek udania zmagania w paryskiej imprezie rozpoczęły Jelena Ostapenko i Danielle Collins, dwie ostatnie tenisistki, którym udało się pokonać Igę Świątek. Do drugiej rundy awansowała także Karolina Pliszkova.

Amerykanka, która wygrała z Polką w półfinale Australian Open, w dwóch setach uporała Wiktorią Tomową. W pierwszym secie reprezentantka Stanów Zjednoczonych w pełni kontrolowała wydarzenia na korcie i nie oddała ani jednego gema, a w drugim była lepsza o jedno przełamanie.

Łotyszka, która w lutym pokonała raszyniankę w drugiej rundzie w Dubaju, wyeliminowała Lucię Bronzetti. Przebieg spotkania był bardzo podobny. W pierwszej partii mistrzyni Roland Garros z 2017 roku straciła tylko jednego gema, a w drugiej zwyciężyła z przewagą „breaka”.

Do drugiej rundy awansowały również Karolina Pliszkova i Jelena Rybakina. Czeszka przegrała pierwszego seta z Tessah Andrianjafitrimo, ale w dwóch kolejnych straciła już tylko cztery gemy. Z kolei Kazaszka straciła partię w meczu przeciwko Arantxie Rus. W pierwszej odsłonie Holenderka ugrała tylko jednego gema, ale w drugiej po zaciętej walce przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. W decydującym secie turniejowa „szesnastka” odzyskała jednak kontrolę nad przebiegiem gry.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Karolina Pliszkova (Czechy, 8) – Tessah Andrianjafitrimo (Francja) 2:6 6:3 6:1

Danielle Collins (USA, 9) – Wiktoria Tomowa (Bułgaria) 6:0 6:4

Jelena Ostapenko (Łotwa, 13) – Lucia Bronzetti (Włochy) 6:1 6:4

Jelena Rybakina (Kazachstan, 16) – Arantxa Rus (Holandia) 6:1 5:7 6:2

Jekaterina Aleksandrowa (30) – Greet Minnen (Belgia) 7:5 6:3

Alize Cornet (Francja) – Misaki Doi (Japonia) 6:2 6:0

Katie Volynets (USA) – Viktorija Golubic (Szwajcaria) 6:2 2:6 6:1

Aleksandra Krunić (Serbia) – Kamilla Rachimowa 6:4 6:3

Caroline Garcia (Francja) – Taylor Townsend (USA) 6:3 6:4

Irina-Camelia Begu (Rumunia) – Jasmine Paolini (Włochy) 4:6 6:1 7:6 (10:5)