Roland Garros. Gwiazdorskie wsparcie

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Iga Świątek sięgnęła po drugi w karierze tytuł mistrzowski w imprezach Wielkiego Szlema. Jest to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w Polskim sporcie. Jednym ze świadku triumfu Polki był Robert Lewandowski.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej ma obecnie zgrupowanie w trakcie spotkań Ligi Narodów. Jednak jej kapitan znalazł czas, aby wyskoczyć do stolicy Francji by z trybun wspierać pierwszą rakietę świata.

Po spotkaniu raszynianka składała podziękowania między innymi członkom swojego zespołu. A także udała się na trybunę, aby z Tomaszem Wiktorowskim, Darią Abramowicz, Tomaszem Moczkiem, Maciejem Ryszczukiem i Tomaszem Świątkiem cieszyć się z sukcesu. Tam miała również okazję spotkać się z kapitanem naszej piłkarskiej kadry. Spotkanie nie umknęło organizatorom, którzy umieścili z niego nagranie w mediach społecznościowych z podpisem „Dwie legendy”.

Pokonując Cori Gauff, Iga Świątek sięgnęła po szósty tytuł mistrzowski z rzędu. Jest to również 35. wygrany pojedynek Polki, co jest rekordem XXI wieku w kobiecym tenisie.