Roland Garros. Halep lepsza w meczu o podwójną stawkę

/ Anna Niemiec , źródło: , foto: AFP

Pierwszą finalistką tegorocznej edycji paryskiej imprezy została Simona Halep. Rumunka w dwóch setach pokonała Garbine Muguruza i po raz trzeci w karierze stanie przed szansą na zdobycie tytułu na kortach Rolanda Garrosa.

W pierwszej odsłonie spotkania, którego stawką był nie tylko awans do finału, ale również pozycja numer 1 w rankingu, zdecydowanie lepiej prezentowała się 26-latka urodzona w Konstancy, która oddała rywalce tylko jednego gema.

Hiszpanka podniosła poziom swojej gry na początku drugiego seta, co przyniosło efekt w postaci przełamania w trzecim gemie i prowadzenia 3:1, a chwilę później 4:2. Tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego wypracowanej przewagi nie była jednak w stanie utrzymać do końca partii. Cztery ostatnie gemy padły łupem Halep i to ona po godzinie i 32 minutach walki mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Rumuńska tenisistka w swoim trzecim finale na kortach Rolanda Garrosa zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku pomiędzy Sloane Stephens i Madison Keys.