Roland Garros. Iga Świątek o krok od wyprzedzenia epoki

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Trzydziesty piąty mecz z rzędu wygrany mecz zanotowała w sobotę Iga Świątek. Tak długiej serii wygranych spotkań z rzędu w kobiecym tenisie nie mieliśmy od ponad dwóch dekad.

W czerwcu 2000 roku Venus Williams pokonała Kvetę Peschke w meczu pierwszej rundy turnieju na Wimbledonie i w ten sposób zapoczątkowała serię 35 wygranych spotkań z rzędu, której nikomu nie udało się chociażby wyrównać. Taki stan rzeczy się miał do 4.06.2022. To właśnie tego dnia po drugi tytuł mistrzowski na paryskich kortach sięgnęła Iga Świątek. Pokonując w finale Coco Gauff Polka wyrównała osiągnięcie byłej liderki rankingu WTA. Starsza z sióstr Williams to ostatnia z wciąż aktywnych tenisistek, która może się pochwalić taką serią wygranych meczów.

Kolejne wygrane spotkania sprawią, że Iga Świątek będzie przesuwać się w kolejce po rekordową serię wygranych pojedynków z rzędu. Jedna wygrana da jej wynik jaki w 1990 roku osiągnęła Monica Seles. Z kolei jeszcze dwa zwycięskie mecze to osiągnięcie Martiny Hingis z 1997 roku. Posiadaczką rekordowej serii wygranych spotkań jest Martinva Navratilova. Amerykanka w 1984 roku wygrała 74 pojedynki z rzędu.