Roland Garros. Iga Świątek powróciła na tron!

Iga Świątek pokonała 6:1, 6:3 Cori Gauff w sobotnim finale Roland Garros 2022. Tym samym liderka rankingu sięgnęła po drugi w karierze tytuł wielkoszlemowy.

Najlepsza polska tenisistka w tym roku ponownie jak dwa sezony temu nie miała sobie równych podczas rywalizacji singlowej na paryskich kortach. Tak jak przed dwoma laty rady Polce nie dała Sofia Kenin, tak w tym roku sposobu na raszyniankę w meczu o tytuł nie znalazła Cori Gauff.

Amerykanka bardzo nerwowo rozpoczęła sobotni finał. Duża liczba niewymuszonych błędów sprawiła, że 18-latka zza Oceanu dwukrotnie oddała serwis i Polka prowadziła 4:0, Wtedy debiutująca w finale wielkoszlemowym tenisistka zdobyła premierowego gema. Jednak końcówka ponownie należała do Polki, która za drugą piłką setową zamknęła seta. W przerwie Gauff postanowiła skorzystać z przerwy toaletowej. Po powrocie na kort Amerykanka objęła prowadzenie 2:0. Jednak od tego momentu to raszynianka zapisywała gemy na swoje konto i po 68-minutach mogła unieść ręce w geście triumfu

Sobotni mecz był trzecim pojedynkiem między Igą Świątek i Cori Gauff. Polka pokonała Amerykankę po raz trzeci. Poprzednio ta sztuka jej się udała w zeszłym sezonie w Rzymie oraz w tym roku w Miami.

Sobotni mecz był 35. wygranym pojedynkiem z rzędu w wykonaniu Igi Świątek. Tym samym Polka poprawiła serię wygranych spotkań z rzędu w XXI wieku, którą do sobotniego finału dzieliła z Sereną Williams.

Partnerem relacji medialnych „Tenisklubu” jest PZU, oficjalny sponsor Igi Świątek.