Roland Garros. Imponujące występy Gauff i Krejczikovej, doświadczone rywalki bez szans

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Cori Gauff i Barbora Krejczikova zostały pierwszymi ćwierćfinalistkami tegorocznej edycji paryskiej imprezy. Czeszka nie dała szans Sloane Stephens, a Amerykanka jeszcze szybciej rozprawiła się z Ons Jabeur.

Jako pierwsze na korcie pojawiły się reprezentantka naszych południowych sąsiadów i mistrzyni US Open z 2017 roku. Czeska tenisistka bardzo dobrze spotkanie. Przełamała rywalkę w pierwszym i piątym gemie, dzięki odskoczyła na 4:1. Krejczikova świetnie spisywała się przy własnym serwisie, tylko raz musiała bronić „breakpointa” i pewnie utrzymała wypracowaną przewagę już do końca seta.

W drugiej odsłonie meczu przewaga czeskiej tenisistki była jeszcze większa. W tej części meczu Amerykanka nie była w stanie urwać rywalce ani jednego gema i po zaledwie 67 minutach gry Krejczikova po raz pierwszy w karierze zameldowała się w wielkoszlemowym ćwierćfinale.

Kolejną przeciwniczką Czeszki będzie Cori Gauff, która wyeliminowała pogromczynię Magdy Linette, Ons Jabeur. Pojedynek zdecydowanie lepiej rozpoczęła 17-latka z Atlanty, która odskoczyła na 3:0. W czwartym gemie młodsza rodaczka sióstr Williams miała dwie okazje, żeby podwyższyć prowadzenie, ale Tunezyjka ostatecznie utrzymała podanie. Jabeur straty „breaka” nie była jednak w stanie odrobić i tenisistka rozstawiona z numerem 24 zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

Gauff dobrze rozpoczęła również drugą odsłonę meczu i już w pierwszym gemie odebrała podanie rywalce. Zawodniczka z Afryki zdołała utrzymać podanie na 1:2, ale na więcej wschodząca gwiazda amerykańskiego tenisa już jej nie pozwoliła i po 53 minutach zapewniła sobie awans do pierwszego w karierze wielkoszlemowego ćwierćfinału.

Cori Gauff jest najmłodszą tenisistką w ćwierćfinale Wielkiego Szlema od 2006 roku, gdy w tej fazie zawodów zameldowała się Nicole Vaidisova.