Roland Garros. Juniorzy z wygranymi setami, ale bez wygranych meczów

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Na kortach imienia Rolanda Garrosa do rywalizujących zawodowców dołączyli juniorzy. Niestety nasi najmłodsi reprezentanci w komplecie przegrali mecze 1. rundy gry pojedynczej. Z Paryża jednak jeszcze nie wyjeżdżają, ponieważ czekają ich występy w deblu.

W juniorskim Roland Garros bierze udział troje Polaków. W turnieju dziewcząt reprezentuje nas Weronika Baszak, natomiast w turnieju chłopców Mikołaj Lorens i Maks Kaśnikowski. W grze pojedynczej nasi zawodnicy furory już nie zrobią, natomiast wciąż mają szanse na dobre wyniki w grze podwójnej.

Rozstawiona z numerem ,,5″ Baszak przegrała 7:5, 2:6, 3:6 z Czeszką Darją Vidmanovą. To oznacza, że nie powtórzy wspaniałego sukcesu z Melbourne, gdzie na początku roku niespodziewanie dotarła aż do finału. Występem w Paryżu Baszak kończy swoją przygodę z wielkoszlemowymi występami w kategorii juniorów. We wrześniu skończyła bowiem 18 lat, a co za tym idzie, od przyszłego sezonu będzie grać w zawodowych turniejach.

W podobnej sytuacji jest Mikołaj Lorens. On również obchodził już 18 urodziny i pomału żegna się z rozgrywkami juniorskimi. W pierwszej rundzie w Paryżu uległ 4:6, 7:6(5), 2:6 Brazylijczykowi Pedro Boscardinowi Diasowi.

Z kolei Maks Kaśniowski dopiero rozpoczął swoją przygodę w imprezach wielkoszlemowych. W debiucie uległ 4:6, 6:3, 4:6 Raphaelowi Collignonowi z Belgii. On jako jedyny z naszych reprezentantów będzie mógł poprawić się w przyszłym sezonie. Ma bowiem dopiero 17 lat.

Wszyscy nasi reprezentanci wystąpią jeszcze w grze podwójnej. Weronika Baszak i Francuzka Elsa Jacquemot zostały rozstawione z numerem ,,1″. Mikołaj Lorens po raz kolejny utworzył parę z Karlisem Ozolinsem. Przypomnijmy, że Polak i Łotysz osiągnęli wspólnie finał Australian Open. W Roland Garros rozstaiwni są z numerem ,,7″. Maks Kaśniowski połączy natomiast siły ze Szwedem Mansem Dahlbergiem.


Wyniki

Pierwsza runda:

Darja Vidmanowa (Czechy) – Weronika Baszak (Polska, 5) 5:7, 6:2, 6:3
Raphael Collignon (Belgia) – Maks Kaśnikowski (Polska) 6:4, 3:6, 6:4
Pedro Boscardin Dias (Brazylia) – Mikołaj Lorens (Polska) 6:4, 6:7(5), 6:2