Roland Garros. Kasatkina melduje się w pierwszym półfinale w karierze

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Daria Kasatkina awansowała do pierwszego w karierze półfinału wielkoszlemowego. Rosjanka pokonała w dwóch setach Weronikę Kudermetową i w tegorocznej edycji paryskiej imprezy nie straciła jeszcze ani jednego seta.

Spotkanie lepiej rozpoczęła niżej sklasyfikowana z reprezentantek Rosji, która dzięki przełamaniu w czwartym gemie odskoczyła na 3:1. Później kontrolę nad przebiegiem gry przejęła był 10. rakieta świata. Kudermetowa próbowała grać agresywnie, ale jej doświadczona rywalka sprytnie się broniła i wybijała ją z rytmu gry. Kasatkina wygrała pięć z sześciu następnych gemów i zapisała pierwszą partię na swoim koncie.

25-latka urodzona w Togliatti dobrze rozpoczęła również drugą odsłonę spotkania i wyszła na prowadzenie 4:2. Przy wyniku 5:4 Kasatkina mogła zakończyć pojedynek przy pomocy własnego serwisu, ale zagrała trochę zbyt pasywnie i 25-latka z Kazania odrobiła stratę przełamania. Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę zdecydowanie lepiej rozpoczęła Kasatkina, która odskoczyła na 5:0. Kudermetowa z 1:6 zbliżyła się na 5:6, ale przy piątej piłce meczowej jej rodaczka popisała się wspaniałym dropshotem i po 2 godzinach i 8 minutach walki to ona mogła wznieść ręce w geście triumfu.

Daria Kasatkina w środę po raz trzeci w karierze wystąpiła w ćwierćfinale wielkoszlemowym, ale dopiero po raz pierwszy udało jej się awansować do najlepszej czwórki w imprezie tej rangi. Rosyjska tenisistka czeka teraz na lepszą z pary Iga Świątek/Jesscia Pegula.