Roland Garros. Kaśnikowski powalczy o ćwierćfinał

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Maks Kaśnikowski awansował do trzeciej rundy gry pojedynczej juniorskiego turnieju na kortach Rolanda Garrosa. Warszawianin pokonał Chak Lama Colemana Wonga 6:3, 3:6, 6:3. 17-latek wygrał także deblowy mecz pierwszej rundy, w parze z Aleksandrem Orlikowskim.

Wtorek był dobrym dniem dla najlepszego polskiego juniora. Po wczorajszym zwycięstwie nad turniejową „czwórką”, Jackiem Pinningtonem Jonesem, Kaśnikowki poszedł za ciosem i pokonał Chaka Lama Colemana Wonga. Pojedynek rozpoczął się od trzygemowego prowadzenia naszego reprezentanta. Przełamanie uzyskane przez Polaka w drugim gemie okazało się kluczowe dla losów pierwszej partii. Reprezentant Hongkongu nie zdołał odrobić strat i po trzydziestu minutach gry na tablicy wyników pojawił się rezultat 6:3 dla Kaśnikowskiego.

Zupełnie inny przebieg miała druga odsłona spotkania. Obaj tenisiści pilnowali swojego podania, a do pierwszego przełamania doszło dopiero w ósmym gemie. Wong wykorzystał pierwszą szansę na objęcie prowadzenia, a następnie domknął drugi set własnym serwisem. W trzeciej partii Kaśnikowski ponownie potrzebował jednego przełamania, aby ostatecznie rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść.

W walce o ćwierćfinał polski tenisista zmierzy się z Wiaczesławem Bielinskim. Ukraiński zawodnik rozstawiony jest w Paryżu z numerem „16”.

Po awansie w imprezie singlowej, Kaśnikowski ponownie pojawił się na korcie, aby wraz z Aleksandrem Orlikowskim rozegrać mecz deblowy. Polacy potrzebowali pięćdziesięciu trzech minut, aby pokonać reprezentantów gospodarzy, Gabriela Debru i Antoine Ghibaudo. Francuzi występowali w zawodach dzięki przyznanej im przez organizatorów dzikiej karcie. W drugiej rundzie nasza para spotka się z Austriakiem Marko Andreiciem i Serbem Marko Topo.

Druga runda singla juniorów:

Maks Kaśnikowski (Polska) – Chak Lam Coleman Wong (Hongkong) 6:3, 3:6, 6:3

Pierwsza runda debla juniorów:

Maks Kaśnikowski, Aleksander Orlikowski (Polska) – Gabriel Debru, Antoine Ghibaudo (Francja, WC) 6:2, 6:4