Roland Garros. Katarzyna Kawa z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.instagram.com, foto: Warsaw Sports Group

Katarzyna Kawa ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Tym samym Polkę wykluczono z udziału w eliminacjach do Roland Garros 2020. Więcej o tej przykrej sytuacji opowie w audycji TenisKlub w radiu WeszłoFM (wtorek, godzina 13.00). 

W poniedziałek rozlosowano drabinkę  kwalifikacji do ostatniego tegorocznego turnieju Wielkiego Szlema. Mieliśmy mieć w nich dwie reprezentantki – Magdalene Fręch i Katarzynę Kawę. Jednak kilkadziesiąt minut po losowaniu trzecia rakieta Polski poinformowała o pozytywnym wyniku testu na COVID-19.

–  Niestety z powodu POZYTYWNEGO TESTU NA COVID-19 zostałam wycofana z turnieju w Paryżu. Mój pierwszy test był negatywny, próbka pobrana 40h później okazała się pozytywna. Nie mam żadnych objawów, czuję się wręcz bardzo dobrze. Najbliższe dni spędzę w kwarantannie i następnie powtórzę test. Wynik jest dla mnie kompletnym szokiem, ponieważ miałam wykonanych wiele testów w ostatnich tygodniach i naprawdę uważałam na kontakt z innymi i noszenie maski. Nie zadziałało to w moim przypadku, ale mam nadzieję, że dzięki temu uchroniłam inne osoby przez zarażeniem – czytamy na facebookowym profilu naszej reprezentantki.

Polka to kolejna osoba, którą koronawirus wykluczył z występu w kwalifikacjach. Wczesniej organizatorzy poinformowali, że Denis Istomin, Bernabe Zapata Miralles, Pedja Krstin, Ernesto Escobedo i Damir Dzumhur także nie wystąpią w tym roku na paryskich kortach. U dwóch pierwszych stwierdzono obecność koronawirusa. Z kolei trzech kolejnych miało kontakt z zakażonymi trenerami. Wszyscy zgodnie z protokołem sanitarnym zostali odizolowani od innych uczestników, a także poddani kwarantannie.

W przypadku przejścia kwalifikacji Magdalena Fręch dołączy do Magdy Linette i Igi Świątek. Z kolei wśród mężczyzn reprezentować Polskę będą Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Impreza na paryskich kortach odbędzie się w dniach 27 września – 11 października.

Niestety z powodu POZYTYWNEGO TESTU NA COVID-19 zostałam wycofana z turnieju w Paryżu. Mój pierwszy test był negatywny,…

Opublikowany przez Katarzynę Kawą Poniedziałek, 21 września 2020