Roland Garros. Kolejne zwycięstwo Rublewa, historyczny wynik Włochów

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Andrej Rublew pokonał w czterech setach Alejandro Davidovicha Fokinę w meczu drugiej rundy Roland Garros. Awans do 1/32 finału zapewnił sobie również Stefanos Tsitsipas.

Grecki tenisista w meczu pierwszej rundy przeciwko Jaume Munarowi przegrywał już 0:2 w setach. Jednak pierwszy raz w karierze zdołał odrobić taką stratę i awansować do kolejnej rundy. W czwartek Tsitsipas miał zdecydowanie mniejsze kłopoty. Czwarty mecz przeciwko Pablo Cuevasovi zakończył się czwartym zwycięstwem Tsitsipasa. W meczu trzeciej rundy tenisista z Hellady zmierzy się z Aljazem Bedene. Obaj tenisiści dotychczas spotkali się raz. Górą w meczu rozegranym w Rotterdamie był Słoweniec.

Sezon życia kontynnuje Andrej Rublew. Rosyjski tenisista w tym roku sięgnął już po trzy tytuły mistrzowskie, z pięciu jakie zdobył w karierze. Podczas US Open osiągnął najlepszy wynik w turnieju Wielkiego Szlema – ćwierćfinał, a w Paryżu pokonał kolejnego rywala – Alejandro Davidovicha Fokinę – i śrubuje swój najlepszy wynik na paryskich kortach. Dotychczas najlepszy wynik osiągnął w 2017 roku awansując do turnieju głównego z eliminacji jako „szczęśliwy przegrany”. Na otwarcie przegrał wówczas z Diego Schwartzmanem. Tym razem tenisista z Moskwy jest już w trzeciej rundzie i o awans do kolejnej rundy zagra z Kevinem Anderson. Reprezentant RPA pokonał w czwartek w pięciu setach Dusana Lajovicia, czyli turniejową „22”.

Matteo Berrettini pokonał Lloyda Harrisa i został czwartym włoskim tenisistą, który w tegorocznym Roland Garros awansował do trzeciej rundy. Jest to najlepszy wynik w wykonaniu włoskich tenisistów w erze open. Wcześniej awans do 1/32 finału zapewnili sobie: Lorenzo Sonego, Marco Cecchinato i Stefano Travaglia.

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) – Pablo Cuevas (Urugwaj) 6:1, 6:4, 6:2

Matteo Berrettini (Włochy, 7) – Lloyd Harris (RPA) 6:4, 4:6, 6:2, 6:3

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 10) – Atilla Balasz (Węgry) 6:3, 6:1, 6:2

Andrej Rublew (Rosja, 13) – Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 7:5, 6:1, 3:6, 6:1

Aljaz Bedene (Słowenia) – Nikola Milojević (Serbia, Q) 7:5, 2:6, 6:1, 7:6(4)

Kevin Anderson (RPA, PR) – Dusan Lajović (Serbia, 22) 6:2, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3