Roland Garros: kolejne zwycięstwo Zaniewskiej

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: rolandgarros.com, foto: Wojciech Karpiński

Trwa wspaniała passa polskich tenisistów w eliminacjach do Rolanda Garrosa. Chwilę po tym, jak awans do trzeciej rundy wywalczył Jerzy Janowicz, w ostatniej fazie eliminacji zameldowała się także Sandra Zaniewska.

To nie było łatwe spotkanie, ale 20-letnia Polka poradziła sobie ostatecznie z Wiesną Dolonc, wygrywając 7:6(1), 3:6, 6:3 i znalazła się w ostatniej rundzie eliminacji do French Open. W pierwszym secie Serbka zwycięstwo miała, wydawałoby się, wyłożone na tacy. Dwukrotnie przełamała Polkę i prowadziła 4:1. Zaniewska zmniejszyła straty, ale Dolnoc i tak miała przewagę. W ostatniej chwili zdobyła drugiego breaka, broniąc po drodze piłek setowych, i wyrównała, a w tie breaku nie dała rywalce żadnych szans.

Początek drugiej partii dawał nadzieje na zakończenie pojedynku w dwóch setach. Zaniewska od razu zdobyła przełamanie, ale potem do głosu doszła Dolonc. Wygrywała gema za gemem i tym razem Polce nie udało się odrobić straty, co skończyło się porażką 3:6.

Na szczęście, w decydującym secie górą znów była nasza tenisistka. Na początku obie tenisistki wzajemnie się przełamywały. Polka zyskiwała przewagę i za chwilę ją traciła. W końcówce utrzymała jednak koncentrację i po kolejnym breaku nie wypuściła takiej szansy z rąk. Wygrała 6:3 i awansowała do ostatniej rundy eliminacji, w której zagra z Evą Birnerovą.