Roland Garros. Krecz Barty, Linette w trzeciej rundzie

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette awansowała do trzeciej rundy turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa. Polka pokonała liderkę rankingu, Ashleigh Barty. Przy stanie 2:2 w drugim secie Australijka skreczowała.

Było to pierwsze spotkanie Magdy Linette z Ashleigh Barty. Od pierwszych minut Polka miała pełną kontrolę nad przebiegiem meczu. Od momentu wyrównania przez Australijkę stanu na 1:1, do końca pierwszej partii mistrzyni imprezy sprzed dwóch lat nie wygrała już ani jednego gema. W przerwie między setami 25-latka poprosiła o przerwę medyczną. Z pomocy lekarza korzystała także dwa dni temu, podczas starcia z Bernardą Perą.

Interwencja nie przyniosła zamierzonych efektów. Po czterech gemach drugiego seta Ashleigh Barty poddała mecz. Pomimo niedyspozycji rywalki, gra Polki była w czwartkowe południe imponująca. W następnej rundzie Linette spotka się z Ons Jabeur, która w dwóch setach wyeliminowała Astrę Sharmę.

Dzisiejszym zwycięstwem poznanianka wyrównała swój najlepszy dotychczasowy rezultat w imprezie wielkoszlemowej. W każdym z czterech turniejów tej rangi Linette osiągnęła trzecią rundę.