Roland Garros. Liderka rankingu deblowego na drodze Igi Świątek

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Su-Wei Hsieh będzie rywalką Igi Świątek w meczu drugiej rundy Roland Garros 2020. Reprezentantka Tajwanu jest o dziewięć miejsc niżej od Polki w rankingu singlowym, ale wśród deblistek tenisistka z Azji nie ma sobie równych.

W pierwszej rundzie tegorocznych zmagań w Paryżu druga rakieta Polski pokonała ubiegłoroczną finalistkę – Marketę Vondrousovą. W meczu o 1/32 finału rywalką Świątek będzie Su-Wei Hsieh. Tajwanka na otwarcie zmagań na paryskich kortach pokonała w dwóch setach Barbarę Haas. Jest to jej pierwsze zwycięstwo w turnieju głównego cyklu w tym roku. Dotychczas po pierwszych spotkaniach odpadała w Brisbane, Adelajdzie, podczas Australian Open, w Dubaju, Dosze i Rzymie.

Hsieh gra równe groźne piłki z linii końcowej, ale też jako znakomita deblistka umie grać przy siatce. Szczególnie niebezpieczny jest jej wolej. Azjatka jest obecnie 63. rakietą świata, a najwyżej była klasyfikowana na pozycji 23. Na swym koncie ma trzy tytuły singlowe.

Mecz Igi Świątek z Su-Wei Hsieh zaplanowano jako drugi na korcie numerem siedem od godziny 11. Rozpocznie się po zakończeniu pojedynku między Petrem Kordą i Johnem Isnerem.