Roland Garros. Linette i Pera awansowały w grze podwójnej

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette i Bernarda Pera zameldowały się w drugiej rundzie Roland Garros w deblu. Polka i Amerykanka pokonały rozstawione z numerem „5” Alexę Guarachi i Desirae Krawczyk.

Było to drugie spotkanie tych par. We wrześniu ubiegłego roku Linette i Pera pokonały duet Guarachi – Krawczyk w pierwszej rundzie imprezy BNL Internazionali d’Italia w Rzymie. Polka i Amerykanka osiągnęły wówczas ćwierćfinał, w którym minimalnie lepsze okazały się Anna-Lena Friedsam i Raluca Olaru.

W środowym meczu polsko-amerykańska para błyskawicznie wyszła na trzygemowe prowadzenie. Przez całą pierwszą partię tenisistki kontrolowały przebieg spotkania i wykorzystały pierwszą piłkę setową przy serwisie poznanianki w dziewiątym gemie.

Druga odsłona rozpoczęła się lepiej dla Guarachi i Krawczyk. W czwartym gemie błędy Linette i Pery doprowadziły do utraty podania, lecz radość przeciwniczek nie trwała długo. Do przełamania powrotnego doszło kilka chwil później, przy podaniu Alexy Guarachi. Gdy wydawało się, że serwując przy stanie 5:4, Polka i Amerykanka rozstrzygną mecz w dwóch setach, rozstawione rywalki niespodziewanie wyrównały stan na 5:5. Kilka chwil później doprowadziły do decydującej odsłony dzięki skutecznej grze w tie-breaku.

Z każdą minutą opór stawiany przez rozstawione z numerem „5” zawodniczki był coraz większy. Linette i Pera ponownie stanęły jednak przed szansą domknięcia spotkania przy własnym podaniu przy stanie 5:3. Tym razem jednak Polka i Amerykanka nie pozwoliły rywalkom wrócić do meczu i po dwóch godzinach i piętnastu minutach mogły cieszyć się z awansu do drugiej rundy.

Tam ich rywalkami będą Kaitlyn Christian i Sabrina Santamaria lub Zarina Diyas i Warwara Graczewa.


Wyniki

Pierwsza runda debla

Magda Linette/Bernarda Pera (Polska, USA) – Alexa Guarachi/Desirae Krawczyk (Chile, USA, 5) 6:3, 6:7(4), 6:3