Roland Garros. Linette krok bliżej powtórzenia najlepszego wyniku

Magda Linette i Katerina Kozłowa pokonały Amandine Hesse i Harmony Tan w meczu pierwszej rundy rywalizacji deblistek na Roland Garros 2020. Tym samym Polka i Ukrainka są o krok od powtórzenia najlepszego deblowego wyniku poznanianki w Wielkim Szlemie.

Przed dwoma laty Magda Linette i Ajla Tomljanovic walczyły w 1/8 finału US Open w rywalizacji deblistek. Jest to najlepszy wynik w grze podwójnej pierwszej rakiety Polski w rankingu singlowym. W środę Polka i grająca z nią Ukrainka zrobiły pierwszy krok ku powtórzeniu tamtego osiągnięcia.

Mecz pierwszej rundy przeciwko Amandine Hesse i Harmony Tan miał dwa oblicza. Pierwsza partia błyskawicznie padła łupem „naszej” pary. Druga odsłona zaczęła się od przełamania serwisu przez grające z dziką kartą Francuzki. Straty jednak szybko zostały odrobione i o losach seta decydował tie-break. W tym rządziły Polka i Ukrainka. Szybko objętego prowadzenia 5-0 nie oddały już do końca i po blisko 90 minutach gry zapewniły sobie awans do drugiej rundy.

W meczu o 1/8 finału rywalkami ukraińsko-polskiego debla będą albo Cori Gauff i Catherine McNally albo Aubane Droguet i Selena Janicijevic. Pierwsze z potencjalnych rywalek to duet rozstawiony z numerem „16”.

Pierwsza runda debla:

K. Kozłowa, M. Linette (Ukraina, Polska) – A. Hesse, H. Tan (Francja, Francja, WC) 6:0, 7:6(2)