Roland Garros. Linette nie zagra w deblu, Zieliński zagra w mikście

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Twitter, foto: AFP

Po porażce w pierwszej rundzie singla z Kanadyjką Leylah Fernandez Magda Linette miała jeszcze pozostać w Paryżu. Polka miała wystąpić w deblu z Chinką Xinyu Wang. W poniedziałek jednak wycofały się. Natomiast będziemy mieć reprezentanta w mikście – Jana Zielińskiego.

Nie znamy dokładnych powodów tej decyzji, ale wiemy, że w poniedziałek Magda Linette i Xinyu Wang wycofały się z turnieju debla na kortach Rolanda Garrosa. Polka i Chinka regularnie występują u swojego boku. Z różnym skutkiem. Niestety w Paryżu o sukces nie powalczą. Mówi się, że decydujące mogły być problemy fizyczne poznanianki, ale póki co to jedynie plotki.

Będziemy mieli za to swojego przedstawiciela w turnieju par mieszanych. Po raz pierwszy w karierze do takich rozgrywek zgłosił się Jan Zieliński. Stworzy parę z Australijką Ellen Perez, która ma na swoim koncie ćwierćfinał US Open w tej konkurencji. Ponadto są oni rozstawieni z „6”. W pierwszej rundzie ich rywalami będą Hao-ching Chan z Tajwanu i Francuz Fabrice Martin. W grze mieszanej zagra też deblowy partner Zielińskiego. Monakijczyk Hugo Nys stanie na korcie u boku innej reprezentantki Tajwanu – Latishy Chan.