Roland Garros. Linette zagra w półfinale debla

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Dwie polskie tenisistki zagrają w półfinałach gry podwójnej na kortach Rolanda Garrosa. W czwartkowe popołudnie Magda Linette i Bernarda Pera wyeliminowały Anastazję Pawluczenkową i Jelenę Rybakinę 7:5, 4:6, 6:2.

W pierwszym secie ćwierćfinałowego starcia doszło aż do pięciu przełamań. Polsko-amerykańska para rozpoczęła od dwugemowej przewagi, lecz rywalki błyskawicznie odrobiły straty. Pawluczenkowa i Rybakina uzyskały prowadzenie w siódmym gemie, lecz równie szybko wypuściły je z rąk. W końcówce seta ponownie to „nasz” duet okazał się skuteczniejszy. Pierwsza partia została zatem zapisana na koncie Magdy Linette i Bernardy Pery.

Początek drugiej odsłony także układał się lepiej dla Polki i Amerykanki. Tenisistki serwowały przy stanie 3:1, lecz ponownie nie potwierdziły wcześniej uzyskanej przewagi własnym podaniem. Słabsza dyspozycja serwisowa została również wykorzystana przez rywalki przy następnej okazji, w siódmym gemie. Wystarczyło to do wyrównania stanu meczu na 1-1 w setach.

W decydującej partii, podobnie jak w pierwszym i w drugim secie, to Linette i Pera rozpoczęły od komfortowego prowadzenia. Tym razem jednak tenisistki nie pozwoliły przeciwniczkom wrócić do gry, a ponadto wykorzystały pierwszą szansę na domknięcie meczu na returnie w ósmym gemie. Rosjanka i Kazaszka zdobyły w trzecim secie tylko dwa gemy.

W walce o finał Magda Linette i Bernarda Pera spotkają się z Barborą Krejczikovą i Kateriną Siniakovą. W drugim półfinale Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands powalczą z Iriną-Camelią Begu i Nadią Podoroską.

Ćwierćfinał debla

Magda Linette, Bernarda Pera (Polsa, USA) – Anastazja Pawluczenkowa, Jelena Rybakina (Rosja, Kazachstan) 7:5, 4:6, 6:2