Roland Garros. Majchrzak pożegnał się z turniejem

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak zawzięcie walczył o awans do drugiej rundy tegorocznego Roland Garros, ostatecznie musiał jednak uznać wyższość rywala. Od Polaka lepszy okazał się Brandon Nakashima, pokonując go w pięciu setach 6:4, 2:6, 4:6, 7:6(3), 6:2.

Przed rozpoczęciem spotkania Majchrzaka z Nakashimą trudno było wytypować faworyta. Wyrównany poziom prezentowany przez obu tenisistów potwierdzał przebieg spotkania. Najpierw Amerykanin wygrał pierwszego seta 6:4, ale w kolejnych dwóch partiach nie mógł znaleźć sposobu na bardzo dobrze grającego polskiego tenisistę.

Nadzieje na zwycięstwo 26-latka Piotrkowa Trybunalskiego zostały mocno rozbudzone. Czwarty set lepiej rozpoczął Nakashima, ale Majchrzak szybko odrobił straty i doprowadził do tie-breaka. W nim niestety zdobył tylko trzy punkty, co oznaczało konieczność rozegrania decydującej partii.

W niej to Amerykanin od razu przejął inicjatywę i tym razem nie oddał jej już do końca. 20-letni zawodnik z Kalifornii zwyciężył 6:4, 2:6, 4:6, 7:6(3), 6:2 i awansował do drugiej rundy Roland Garros. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Holender Tallon Griekspoor, który w czterech setach wyeliminował będącego ostatnio w dobrej formie Alejandro Davidovicha Fokinę.

Brandon Nakashima (USA) – Kamil Majchrzak (Polska) 6:4, 2:6, 4:6, 7:6(3), 6:2