Roland Garros. Majchrzak w drabince turnieju głównego

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne / PZT, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Lucas Pouille wycofał się z rozpoczynającego się 27 września Roland Garros. Rezygnacja reprezentanta gospodarzy oznacza, że miejsce w turnieju głównym przypadło Kamilowi Majchrzakowi.

Drugi polski tenisista w rankingu ATP przed kilkoma dniami zanotował awans i powrócił do top 100 notowania. Na przełomie września i października stanie przed  szansą na to, by jeszcze poprawić swoją pozycję. W czwartek decyzję o wycofaniu się z Rolanda Garrosa ogłosił Lucas Pouille. To oznacza, że przez eliminacje nie będzie musiał przechodzi właśnie Kamil Majchzak.

– To dobrze, że nie muszę grać w kwalifikacjach, bo to zawsze są dodatkowe kilometry wybiegane na korcie przed meczami w turnieju głównym. Jeszcze niedawno byłem drugim oczekującym, ale ktoś się wycofał i teraz mogę się ze spokojem przygotowywać do występu w Paryżu. Wierzę, że uda mi się w najbliższych dniach podtrzymać dobrą formę, jaką
prezentowałem zaraz po powrocie z USA. Jestem bardzo zadowolony z udanego przejścia z kortów twardych na ziemne – powiedział Majchrzak.

Tym samym w turnieju gry pojedynczej mężczyzn reprezentować nas będą Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Z kolei w rywalizacji pań pewne miejsca w turnieju głównym są Magda Linette i Iga Świątek.

Tegoroczny występ na kortach w Paryżu będzie trzecim w karierze Majchrzaka, ale debiutanckim w turnieju głównym. Przed rokiem i dwa lata temu 24-letni tenisista kończył przygodę z kortami Rolanda Garrosa na pierwszej rundzie eliminacji.

View this post on Instagram

Désolé, @rolandgarros 2020💔

A post shared by Lucas Pouille (@lucaspouille) on