Roland Garros. Martyn w półfinale!

/ Adam Romer , źródło: Korespondencja z Paryża, foto: AFP

Duży sukces w Paryżu zanotował polski junior Martyn Pawelski. 18-latek z Zabrza pokonał w dwóch setach Meksykanina Rodrygo Pacheco Mendeza i zagra w półfinale turnieju juniorskiego!

Dla Polaka to największy sukces w dotychczasowej karierze juniorskiej. Przed Roland Garros był notowany na 41 miejscu światowego rankingu juniorów.

Do dziś pokonał już trzech rywali, w tym rozstawionego Hiszpana. Do meczu z Meksykaninem stracił tylko jednego seta, pierwszego, którego rozegrał w turnieju.

Dziś udało mu się tą passę podtrzymać. Leworęczny Pacheco Mendez był groźny, ale decydujące piłki w obu partiach wygrywał Polak. Najpierw w tieberaku, a potem wyciągając ze stanu 1:4 w drugim secie.

Pawelski charakter okazał także w końcówce meczu. Gdy przy stanie 5:4 serwował, nieoczekiwanie zrobiło się 0-40. Martyn jednak znany jest z grania najlepiej decydujących piłek. W kolejnych punktach zagrał wygrywający serwis, zaserwował asa, wygrał długą wymianę, dołożył kolejny wygrywający serwis i mecz zakończył asem serwisowym.

Już z tego opisu wiadomo co jest jego najmocniejszą bronią – potężny serwis.

W meczu półfinałowym rywalem Polaka będzie ktoś z dwójki Gilles Bailly z Belgii lub Szwajcar Daniel Dietrich.