Roland Garros. Mecz pierwszej rundy debla kobiet ustawiony?

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennis World, foto: AFP

Istnieje podejrzenie ustawienia meczu pierwszej rundy debla na Roland Garros pomiędzy Rumunkami Andreeą Mitu i Patricią Marią Tig, a Amerykanką Madison Brengle i Rosjanką Janą Sizikową. W trakcie jednego z gemów firmy oferujące zakłady bukmacherskie zarejestrowały podejrzaną aktywność.

Owe podejrzenia dotyczą jednego z gemów w meczu wygranym w dwóch setach przez rumuńską parę. Konkretnie chodzi o piąty gem drugiej partii, w którym serwowała Jana Sizikowa. Mitu i Tig bez straty punktu zdobyły przełamanie, tymczasem Rosjanka sprawiała wrażenie, jakby nie starała się o wygrywanie kolejnych punktów. W tym samym czasie firmy bukmacherskie zarejestrowały bardzo dużą ilość zawieranych zakładów na żywo.

O tym, że wszczęto postępowanie w tej sprawie poinformował niemiecki dziennik Die Welt. Odpowiedzialna za rozsądzanie takich spraw jednostka Tennis Integrity Unit odmówiła jednak komentarza w tej sprawie. O ile w zawodach rangi Futures bądź nawet Challengerach korupcja jest poważnym problemem, o tyle w turnieju tak wysokiej rangi jak Roland Garros jest to przypadek nieporównywalnie bardziej niepokojący.