Roland Garros. Mocne wejście w turniej Świątek

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek w bardzo dobrym stylu rozpoczęła rywalizację w tegorocznej edycji paryskiej imprezy. Polka w niecałą godzinę poradziła sobie z Łesią Curenko.

Od początku spotkania było widać, że liderka światowego rankingu bardzo pewnie czuje się na korcie. Raszynianka szybko narzuciła swój styl gry rywalce i po kilkunastu minutach prowadziła już 5:1. W siódmym gemie podopiecznej Tomasza Wiktorowskiego uciekła trochę koncentracja i Ukrainka odrobiła stratę jednego „przełamania”, ale po zmianie stron 20-latka nie miała żadnych problemów z zamknięciem seta przy podaniu przeciwniczki.

W drugiej odsłonie spotkania Świątek była jeszcze bardziej bezlitosna i nie oddała reprezentantce naszych wschodnich sąsiadów ani jednego gema. Przy wyniku 5:0 turniejowa „jedynka” nie wykorzystała dwóch pierwszych piłek meczowych, ale przy trzeciej posłała zabójczy return forhandowy i po 54 minutach mogła cieszyć się z 29. zwycięstwa z rzędu. Poniedziałkowe spotkanie Polka zakończyła z dwudziestoma „winnerami” na koncie, przy tylko trzech takich zagraniach ze strony Curenko.

Kolejną rywalką Igi Świątek będzie zwyciężczyni pojedynku Alison Riske z Dajaną Jastremską.