Roland Garros. Nadzieja Danii wyeliminowała półfinalistkę US Open

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Bardzo solidnie na awans drugiej rundy paryskiej imprezy musiała zapracować Karolina Pliszkova. Turniejowej „dwójce” zacięty opór stawiła Mayar Sherif. Pierwsze mecze w turnieju wygrały również Jelena Rybakina i Clara Tauson.

17-latka, w której rodacy upatrują następczynię Caroline Wozniacki, w wielkoszlemowym debiucie wyeliminowała półfinalistkę US Open, Jennifer Brady. Pierwszego seta Tauson wygrała z przewagą przełamania, ale w drugim lepsza była tenisistka rozstawiona z numerem 21. Zdecydowanie najwięcej emocji przyniosła rozstrzygająca partia. Przy wyniku 5:6 reprezentantka Danii obroniła dwie piłki meczowe, a kilka minut później sama nie wykorzystała trzech okazji na zakończenie spotkania. Mistrzyni juniorskiego Australian Open z 2019 opanowała jednak nerwy i w szesnastym gemie zakończyła mecz przy pomocy wygrywającego serwisu.

Clara Tauson zmierzy się teraz z Danielle Collins. Amerykanka przegrała pierwszego seta z Monicą Niculescu, ale w dwóch następnych oddała Rumunce już tylko trzy gemy.

O miejsce w drugiej rundzie ciężko musiała walczyć również Karolina Pliszkova. We wtorek bardzo wymagającą rywalką okazała się Mayar Sherif, która do turnieju przebiła się przez kwalifikacje. O losach pierwszej partii zadecydował tie-break, w którym po grze na przewagi górą była Egipcjanka. Czeszka zdołała jednak podnieść poziom gry i w dwóch następnych setach była już lepsza od tenisistki z Afryki.

Nie rozmawiajmy o tym jak dzisiaj zagrałam – poprosiła na konferencji prasowej turniejowa „dwójka”.  – Na pewno mam duże pole do poprawy, ale jestem w drugiej rundzie i to się liczy. Warunki były dzisiaj naprawdę trudne. Padało przez pół meczu, piłki były wolne i wysoko się odbijały. Ona z kolei zagrała bardzo mądrze. Na pewno miała bardzo dużo pewności siebie po trzech wygranych w eliminacjach. Nie miała nic do stracenia. Dobrze operowała dropshotami i forhandem. Od drugiego seta udało mi się trochę zrelaksować. Oczywiście nadal nie było zbyt wiele punktów, w których czułam się komfortowo, ale udało mi się podnieść poziom gry względem pierwszego seta.

Następną rywalką Pliszkovej będzie Jelena Ostapenko. Łotyszka oddała tylko trzy gemy Madison Brengle.

W drugiej rundzie turnieju są już również Jelena Rybakina, Ana Bogdan, Alison Van Uytvanck i Nao Hibino.