Roland Garros. Nie tylko singiel. Iga Świątek w kolejnym ćwierćfinale!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Tegoroczny Roland Garros należy do Igi Świątek. Polka znakomitą dyspozycję potwierdza nie tylko w singlu, ale również w grze podwójnej. We wczesne poniedziałkowe popołudnie także w deblu awansowała do ćwierćfinału.

Niedziela była dniem wielkiego zwycięstwa Igi Świątek nad Simoną Halep. Ćwierćfinał singla Polka rozegra we wtorek, dziś przystąpiła natomiast do rywalizacji w deblu, gdzie gra wspólnie z Nicole Melichar.

Zadanie przed amerykańsko-polskim duetem wcale nie było łatwe. Po drugiej stronie stanęły niezwykle doświadczona Kveta Peschke oraz Demi Schuurs. Czeszka i Holenderka zostały w turnieju rozstawione z numerem sześć.

Początek nie był dla Melichar i Świątek łatwy. W pierwszych dwóch gemach serwisowych „nasza” para trzy razu musiała bronić się przed przełamaniem. Ta sztuka się udała, a po chwili Amerykanka oraz Polka same zdobyły breaka. To wystarczyło do wygranej 6:3 w premierowej odsłonie.

W drugiej odsłonie przełamań było zdecydowanie więcej. „Nasz” duet dwukrotnie wychodził na prowadzenie po wygranej przy serwisie rywalek, ale Czeszka i Holenderka odrabiały straty. Za trzecim razem przewagę udało się już utrzymać do końca. Ostatecznie Melichar ze Świątek wygrały 6:3, 6:4 i awansowały do ćwierćfinału.

Biorąc pod uwagę zarówno grę pojedynczą, jak i podwójną, Polka rozegrała już łącznie siedem spotkań w Paryżu i wszystkie wygrała. W meczu o półfinał debla naprzeciwko amerykańsko-polskiej pary staną Asia Muhammad oraz Jessica Pegula.


Wyniki

Trzecia runda debla:
N. Melichar, I. Świątek (USA, Polska) – K. Peschke, D. Schuurs (Czechy, Holandia, 6) 6:3, 6:4