Roland Garros. Odrodzenie Jabeur, Linette poza turniejem

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette odpadła z rywalizacji na kortach imienia Rolanda Garrosa. W trzeciej rundzie turnieju uległa rozstawionej z numerem „25” Ons Jabeur. Po dobrym otwarciu meczu, w dwóch ostatnich setach Polka zdołała wygrać zaledwie jednego gema.

Do pierwszego przełamania doszło w piątym gemie. Chwilowo słabsza dyspozycja serwisowa Polki dała Jabeur prowadzenie 3:2. W szóstym gemie Polka nie straciła jednak punktu na returnie i uzyskała przełamanie powrotne. Od tego momentu Tunezyjka nie wygrała w pierwszej partii już ani jednego gema. Nic nie wskazywało na to, że obraz pojedynku ulegnie tak znaczącej zmianie.

Drugi set układał się zdecydowanie lepiej dla Tunezyjki. Po czternastu minutach na tablicy wyników pojawił się rezultat 5:0, a nasza tenisistka miała na koncie tylko pięć wygranych punktów. Ostatecznie Jabeur ponownie przełamała serwis poznanianki w szóstym gemie i doprowadziła do decydującej odsłony.

W niej ponownie od pierwszych piłek sytuacja wyglądała lepiej dla tenisistki rozstawionej z numerem „25”. Przy stanie 0:5, nasza reprezentantka obroniła cztery piłki meczowe i zdobyła pierwszego gema w tym secie. Kolejne szanse dla Jabeur pojawiły się kilka minut później, przy jej podaniu. Po osiemdziesięciu minutach Jabeur wykorzystała piątą piłkę meczową i awansowała do czwartej rundy imprezy.

Tam 26. tenisistka świata spotka się z lepszą z pary Coco Gauff – Jennifer Brady. Mecz Amerykanek zostanie rozegrany w sobotę po zakończeniu pojedynku Rafaela Nadala z Cameronem Norrie.