Roland Garros. Organizatorzy odkryli (dzikie) karty

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Organizatorzy Roland Garros poinformowali w czyje ręce trafią w tym roku „dzikie karty”. Impreza wystartuje w drugiej połowie maja na paryskich kortach. Wśród „nagrodzonych” znaleźli się dwaj utytułowani reprezentanci „trójkolorowych”, którzy w tym sezonie kończą przygodę z tenisem.

Jo-Wilfried Tsonga i Gilles Simone to zawodnicy znad Sekwany dla których tegoroczny występ na kortach Rolanda Garrosa będą ostatnimi w karierze. Półfinalista imprezy z lat 2013 i 2015 niedawno poinformował, że tegoroczna edycja paryskiego turnieju będzie jego ostatnim występem w karierze. Z kolei trzykrotny ćwierćfinalista turnieju rozgrywanego w Lasku Bulońskim wraz z końcem tego sezonu pożegna się z rywalizacją na światowych kortach. Oprócz dwóch zasłużonych tenisistów dzięki dzikim kartom w rywalizacji mężczyzn wystąpią: Gregorie Barrere, Manuel Guinard, Corentin Moutet i Lucas Pouille.

Poznaliśmy też posiadaczki dzikich kart w rywalizacji pań i tutaj na liście znalazły się: Leolia Jeanjean, Tessah Andrianjafitrimo, Fiona Ferro, Chlue Paquet, Harmony Tan i zwycięskiego juniorskiego Roland Garros 2020 Elsy Jaquemot.

Turniej główny na paryskich kortach startuje 22 maja, a wśród uczestników pewne miejsce mają: Iga Świątek oraz Magda Linette wśród pań oraz Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak u panów.