Roland Garros. Osaka nie będzie brała udziału w konferencjach prasowych

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/twitter.com, foto: AFP

Naomi Osaka zapowiedziała, że zrezygnowała z udziału w konferencjach prasowych podczas Roland Garros. Japonka wyjaśniła w mediach społecznościowych powody swojej decyzji.

Bojkot konferencji prasowych przez wiceliderkę światowego rankingu wywołał duże poruszenie i zamieszanie. Głównym powodem takiej decyzji są zadawane pytania, które według Japonki często urażają zawodniczki i zawodników i bardzo źle wpływają na ich psychikę.

–  Ludzie nie zwracają uwagi na zdrowie psychiczne sportowców. Widzę to za każdym razem podczas konferencji prasowej, także, gdy sama biorę w nich udział. Cały czas zadawane są te same pytania albo pytania, które budzą w nas zwątpienie. Nie chcę ulegać takim wpływom, dlatego nie będę brała w tym udziału. Byłam wielokrotnie świadkiem sytuacji, kiedy w sali konferencyjnej jeszcze bardziej pogrąża się zawodników, którzy przegrali właśnie mecz – wyjaśniła.

Na turniejach Wielkiego Szlema za niestawienie się na konferencji prasowej grozi kara finansowa. Osaka wyraziła wolę, aby pieniądze z jej kar przeznaczono na organizacje zajmujące się zdrowiem psychicznym.