Roland Garros. Pawelski w najlepszej ósemce

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: lotos PZT Polish Tour

Martyn Pawelski awansował do ćwierćfinału paryskiej imprezy wśród juniorów. Polak w dwóch setach pokonał Michaela Zhenga.

Pierwsza partia tego spotkania była bardzo dobra w wykonaniu reprezentanta Biało-Czerwonych. 17-latek z Gliwic dyktował warunki w wymianach z głębi kortu i bardzo dobrze spisywał się przy własnym podaniu. W tej części meczu stracił łącznie tylko trzy punkty po serwisie, a sam wykorzystał dwie z dwóch szans na przełamanie i pewnie objął prowadzenie w meczu.

Pawelski dobrze rozpoczął również drugą odsłonę pojedynku i już w pierwszym gemie odebrał podanie rywalowi. Polak długo utrzymywał wypracowaną przewagę. Przy wyniku 5:4 miał dwie okazje na zakończenie spotkania przy własnym podaniu, ale w tym momencie naszemu tenisiście zadrżała trochę ręka. Zheng obronił piłki meczowe i odrobił stratę przełamania. Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Pawelski bardzo dobrze rozpoczął tę dodatkową rozgrywkę i odskoczył na 5:1. Amerykanin zdołał się jeszcze zbliżyć na 4:5, ale dwa kolejne punkty padły łupem polskiego tenisisty i to on po godzinie i 24 minutach gry mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

O półfinał Martyn Pawelski zagra albo z Rodrigo Pacheco Mendezem lub z rozstawionym z numerem 7 Kilianem Feldbauschem.