Roland Garros. Pawelski zagra o ćwierćfinał

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto:

W poniedziałek w Paryżu w turnieju juniorów rywalizowało trzech Polaków. Najwięcej powodów do zadowolenia miał Martyn Pawelski, który awansował do trzeciej rundy w singlu.

Reprezentant Biało-Czerwonych w dwóch setach pokonał Juana Carlosa Prado Angelo. W pierwszej partii 17-latek z Gliwic był bezlitosny dla rywala i nie oddał mu ani jednego gema. W drugiej walka była zdecydowanie bardziej wyrównana, ale Pawelski zachował zimną krew w końcówce i zdołał zamknąć spotkanie w dwóch setach.

O ćwierćfinał tenisista znad Wisły zagra z Michaelem Zhengiem. Amerykanin wyeliminował rozstawionego z numerem 4 Miliego Poljicaka.

Szanse na awans do trzeciej rundy miał również Olaf Pieczkowski. Olsztynianin postawił trudne warunki rozstawionemu z numerem trzecim Jakubowi Mensikowi. W pierwszej partii Czech był zdecydowanie lepszy i stracił tylko jednego gema, ale drugą po zaciętej walce rozstrzygnął na swoją korzyść Polak. Niestety w decydującej partii kontrolę nad przebiegiem wydarzeń ponownie przejął reprezentant naszych południowych sąsiadów.

W poniedziałek pierwszy mecz w turnieju rozegrał Borys Zgoła, który najpierw udanie przebrnął przez eliminacje. Trzeci z naszych reprezentantów zmierzył się z Ozanem Colakiem. Kluczowy dla losów pojedynku okazał się pierwszy set. Amerykański tenisista rozstrzygnął go na swoją korzyść w tie-breaku 12:10. To ewidentnie dodało skrzydeł reprezentantowi Stanów Zjednoczonych, który w drugiej odsłonie spotkania był już wyraźnie lepszy.

Tego samego dnia poznanianin musiał jeszcze raz wyjść na kort, żeby rywalizować grze podwójnej. Zgoła razem z Tanapattem Nirundornem pokonali Arthura Geę i Antoine’a Ghibaudo.


Wyniki

Druga runda singla

Martyn Pawelski (Polska) – Juan Carlos Prado Angelo (Boliwia) 6:0 7:5

Jakub Mensik (Czechy, 3) – Olaf Pieczkowski (Polska) 6:1 5:7 6:2

Pierwsza runda singla

Ozan Colak (USA) – Borys Zgoła (Polska, Q) 7:6(10) 6:2

Pierwsza runda debla

T. Nirundorn, B. Zgoła (Tajlandia, Polska) – A. Gea, A. Ghinaudo (Francja, WC) 7:5 6:2