Roland Garros. Półfinalistka imprezy rywalką Igi Świątek

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Eugenie Bouchard będzie kolejną rywalką Igi Świątek. Sklasyfikowana obecnie w drugiej setce rankingu Kanadyjka to była piąta rakieta świata.

Po tym jak druga rakieta Polski odprawiła już w tym roku w Paryżu między innymi finalistkę Roland Garros sprzed roku, teraz na Świątek czeka kolejna tenisistka, która ma już na koncie bardzo dobry występ w Paryżu.

Sezon 2014 to dotychczas najlepszy okres w tenisowym życiu tenisistki z Kraju Klonowego Liścia. To właśnie przed sześcioma laty Bouchard wystąpiła w półfinałach Roland Garros i Australian Open oraz finale Wimbledonu.

Od tamtego czasu różnie toczyły się losy Kanadyjki. Teraz próbuje wrócić na właściwe tory, a ma jej w tym pomóc między innymi Gil Reyes. Człowiek odpowiedzialny w przeszłości za przygotowanie fizyczne Andre Agassiego.

– Gil to wyjątkowy człowiek. Jestem mu wdzięczna za pomoc. Znamy się od dziesięciu lat, a zaczęliśmy współpracować dopiero w październiku zeszłego roku. On darzy mnie dużym zaufaniem i pozwolił uwierzyć w siebie – powiedziała o jednym ze swoich trenerów była piąta rakieta świata.

Obecnie 26-letnia tenisistka jest sklasyfikowana na 168. miejscu w rankingu WTA. Dlatego nie ma możliwości gry w zbyt wielu turniejach. Jednak dzięki dzikiej karcie od organizatorów paryskiego szlema staje przed szansą na pierwszy od 2015 roku awans do 1/8 finału turnieju Wielkiego Szlema.

Mecz między Igą Świątek i Eugenie Bouchard zaplanowano jako pierwszy, o godzinie 11:00, na trzecim co do ważności korcie im. Simmone-Matheu.