Roland Garros. Polki poznały rywalki

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Trzy polskie tenisistki wystąpią w rywalizacji singlowej na kortach Rolanda Garrosa. Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch poznały w czwartek swe rywalki w rozpoczynającym się w niedzielę Roland Garros. 

Raszynianka to najwyżej rozstawiona zawodniczka tegorocznej edycji. W pierwszej rundzie przeciwniczką Świątek będzie tenisistka z kwalifikacji, tym samym tego z kim przyjdzie jej się zmierzyć w meczu otwarcia, dowie się w piątek, gdy zakończą się kwalifikacje. W drugiej rundzie rywalką Polki może być lepsza z pojedynku między Dajaną Jastremską i Alison Riske. W trzeciej rundzie rywalką mistrzyni Roland Garros 2020 może być Ludmiła Samsonova. W czwartek rundzie tenisistka spod Warszawy może się spotkać z Simona Halep lub Jeleną Ostapenko. W ćwierćfinale najlepszą polską tenisistkę może czekać spotkanie z Karolina Pliszkovą, Jessicą Pegulą lub Tamarą Zidanszek. Z kolei półfinałową rywalką naszej zawodniczki może być Paula Badosa.

Niezwykle trudne zadanie czeka pozostałe dwie nasze reprezentantki. Magdalena Fręch w pierwszej spotka się z Angelique Kerber. Jeżeli pokona dwukrotną ćwierćfinalistkę paryskiego turnieju, wyrówna swój najlepszy wynik uzyskany nad Sekwaną, w 2018 roku.  Magda Linette w zeszłym roku powtórzyła swój najlepszy wynik na paryskich kortach z 2017 i wystąpiła w trzeciej rundzie. By w tym roku ponownie osiągnąć tamten wynik, musi kolejno pokonać Ons Jabeur oraz Martinę Trevisan lub Harriet Dart.