Roland Garros. Poniedziałek ze Świątek, Majchrzakiem i Federerem

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.rolandgarros.com, foto: AFP

W poniedziałek przygodę z tegoroczną edycją Roland Garros rozpocznie dwoje reprezentantów Polski. Iga Świątek zagra z Kają Juvan, a Kamil Majchrzak zmierzy się z Arthurem Cazaux. Na korcie pojawią się także między innymi Roger Federer i Serena Williams.

Jako pierwsza na stadionie Philippe’a Chatriera zagra Iga Świątek. Obrończyni tytułu rozpocznie zmagania od starcia z Kają Juvan. Polka i Słowenka spotkały się już w tym sezonie, na początku lutego w Melbourne. Wówczas nasza reprezentantka wygrała w trzech setach. Świątek i Juvan sięgnęły wspólnie po złoty medal podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w 2018 roku. Początek meczu o godzinie 12 polskiego czasu.

Na korcie numer 7 o awans do drugiej rundy powalczy natomiast Kamil Majchrzak. Przeciwnikiem Polaka będzie Arthur Cazaux. Francuz występuje w paryskiej imprezie dzięki dzikiej karcie przyznanej mu przez organizatorów. Pojedynek odbędzie się jako trzeci w kolejności od godziny 11.

W akcji zobaczymy także Serenę Williams. Amerykanka rozpocznie pogoń za wielkoszlemowym rekordem od pojedynku z Iriną-Camelią Begu. Spotkanie to odbędzie się w sesji wieczornej, nowej dla paryskich zawodów.

W turnieju mężczyzn z pewnością najbardziej wyczekiwanym poniedziałkowym meczem jest ten z udziałem Rogera Federera. 20-krotny mistrz imprez wielkoszlemowych zmierzy się z Denisem Istominem nie przed godziną 16 na głównym korcie. Istomin nie wyszedł zwycięsko z żadnego z ich siedmiu dotychczasowych spotkań.

Magda Linette jest jedyną polską tenisistką, która mecz pierwszej rundy rozegra dopiero we wtorek.

Poniedziałkowe mecze

Iga Świątek (Polska, 8) – Kaja Juvan (Słowenia) – 12:00

Kamil Majchrzak (Polska) – Arthur Cazaux (Francja, WC) – trzeci mecz od 11:00

Roger Federer (Szwajcaria, 8) – Denis Istomin (Uzbekistan) – nie przed 16:00

Serena Williams (USA, 7) – Irina-Camelia Begu (Rumunia) – 21:00

Jannik Sinner (Włochy, 18) – Pierre-Hugues Herbert (Francja) – 11:00