Roland Garros. Powrót rywalizacji par mieszanych

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Dobre informacje napływają z Paryża. W tegorocznej edycji Roland Garros nastąpi powrót rywalizacji par mieszanych. Zostanie również zwiększona drabinka turnieju kwalifikacyjnego w grze pojedynczej kobiet.

Przed rokiem zrezygnowano z rozegrania turnieju mikstów podczas Roland Garros. Podczas tej edycji ma nastąpić powrót tych interesujących zmagań. Udział weźmie szesnaście par, co i tak jest mniejszą liczbą, gdyż tradycyjnie na starcie tej rywalizacji stawały 32 duety.

Organizatorzy zadecydowali także o powiększeniu drabinki turnieju kwalifikacyjnego w grze pojedynczej kobiet. Rok temu składała się ona z 96 nazwisk. Teraz została rozszerzona i o prawo gry w głównej imprezie powalczy 128 tenisistek. Powrócono więc do wcześniej obowiązującego formatu.

Roland Garros tym razem nie zostanie rozegrany jesienią, aczkolwiek i tak jego data została przesunięta o tydzień. Zmagania na paryskich kortach rozpoczną się 30 maja i potrwają do 13 czerwca. Tytułu w grze pojedynczej kobiet będzie bronić Iga Świątek, a u mężczyzn oczywiście Rafael Nadal.