Roland Garros. Powrót Zvereva

Alexander Zverev pokonał Tomasa Martina Etcheverry’ego i wystąpi w półfinale rywalizacji mężczyzn podczas Roland Garros 2023. Dla Niemca to trzeci mecz o finał paryskiego turnieju.

Impreza na kortach Roland Garrosa to dla tenisisty zza naszej zachodniej granicy turniej w którym najwięcej razy w karierze wystąpił w 1/2 finału. Po tym jak w 2021 tenisista z Hamburga musiał uznać wyższość Stefanosa Tsitsipasa, a przed rokiem jego pojedynek z  Rafaelem Nadalem na tym samym etapie rywalizacji przerwała koszmarna kontuzja, w tym roku rozstawiony z numerem „22” zawodnik stanie po raz trzeci przed szansą walki o finał paryskiego szlema. Przepustką do piątkowego spotkania była środowa wygrana nad rewelacją turnieju z Argentyny.

Tenisista z La Platy do premierowego ćwierćfinału imprezy wielkoszlemowej dotarł bez straty seta. A i w meczu 1/4 finału nie składał broni. Jedno przełamanie w secie otwarcia sprawiło, że to dwukrotny półfinalista Roland Garros był bliżej awansu do kolejnej rundy. Tenisista z Ameryki Południowej jednak zaczął grać nieco agresywniej. To przyniosło skutek w postaci wygrania drugiego seta, w trzeciej odsłonie prowadził 2:0. Od tego momentu Zverev zaczął grać regularniej, a Etcheverry popełniał coraz więcej błędów. Losy czwartej parti, podobnie jak pierwszej rozstrzygnęło jedno przełamanie. I miało ono miejsce w tym samym momencie – w siódmym gemie.

Tegoroczny półfinał będzie dla niemieckiego tenisisty trzecim meczem na tym etapie rywalizacji na paryskich kortach, a szóstym w ogóle. Jego przeciwnikiem w meczu o finał będzie zwycięzca pojedynku między Holgerem Rune i Casperem Ruudem.

Ćwierćfinał:

Alexander Zverev (Niemcy, 22) – Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) 6:4, 3:6, 6:3, 6:4