Roland Garros. Przełamanie Kubota

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot odniósł pierwsze zwycięstwo w tegorocznym sezonie. Polak razem z Edouardem Rogerem-Vasselinem pokonali Denisa Kudlę i Emila Ruusuvuoriego i awansowali do drugiej rundy paryskiej imprezy w grze podwójnej.

Tenisista z Bolesławca z powodu kontuzji miał kilka miesięcy przerwy i do rywalizacji wrócił dopiero w marcu tego roku. W żadnym z siedmiu startów nie wygrał jednak ani jednego meczu. Przełamanie przyszło w najlepszym możliwym momencie, bo w trakcie imprezy wielkoszlemowej.

Para polsko-francuska dobrze rozpoczęła środowe spotkanie i odskoczyła na 5:2 z podwójnym przełamaniem. Amerykanin i Fin zdołali odrobić stratę jednego „breaka”, ale bardziej utytułowani rywale na więcej już im nie pozwolili.W drugiej partii Kudla i Ruusuvuori prowadzili jeszcze 2:1, ale od tego momentu na korcie rządzili już Polak i jego partner, którzy wygrali pięć gemów z rzędu i po godzinie i 22 minutach walki mogli cieszyć się z awansu.

W drugiej rundzie Łukasz Kubot i Edouardo Roger-Vasselin zagrają z Rafaelem Matosem i Davidem Vegą Hernandezem.

W ślady swojego starszego kolegi z reprezentacji nie poszedł niestety Kamil Majchrzak. Piotrkowianin i jego partner Nathaniel Lammons po bardzo zaciętym dwusetowym pojedynku musieli uznać wyższość Aleksandra Bublika i Thanasiego Kokkinakisa.

Pierwsza runda debla

Ł. Kubot, E. Roger-Vasselin (Polska, Francja) – D. Kudla, E. Ruusuvuori (USA, Fin) 6:4 6:2

A.Bublik. T. Kokkinakis (Kazachstan, Australia) – K. Majchrzak, N. Lammons (Polska, USA) 7:5 7:6(5)