Roland Garros. Przyznano pierwsze „dzikie karty”

/ Jarosław Truchan , źródło: własne/twitter.com, foto: AFP

Organizatorzy Roland Garros przyznali „dzikie karty” do paryskiego turnieju. Do głównej imprezy otrzymało je ośmioro tenisistów i osiem tenisistek. Dodatkowo poznaliśmy listę kwalifikantów, którzy zagrają z „WC” przy nazwisku.

W turnieju głównym pań bez konieczności przechodzenia przez kwalifikacje zagra sześć reprezentantek gospodarzy. Będą to: Alize Cornet, Fiona Ferro, Elsa Jacquemot, Kristina Mladenovic, Chloe Paquet oraz Jessica Ponchet. Listę uzupełniają tenisistki z Australii i Stanów Zjednoczonych. Z „dzikimi kartami” w Paryżu zagrają Ajla Tomljanovic oraz Sachia Vickery.

W zmaganiach panów na doping lokalnej publiczności będą mogli liczyć: Terence Atmane, Richard Gasquet, Pierre-Hugues Herbert, Hugo Mayot, Giovanni Mpetshi Perricard oraz Alexandre Muller. Podobnie jak w przypadku pań, dwa pozostałe nazwiska na liście posiadaczy „dzikich kart” zostały uzupełnione o przedstawicieli krajów, których związki tenisowe organizują turnieje wielkoszlemowe w Melbourne i Nowym Jorku. W stolicy Francji zagrają Adam Walton z Australii oraz Nicolas Moreno de Alboran ze Stanów Zjednoczonych.

We wtorek poznaliśmy nie tylko nazwiska posiadaczy „dzikich kart” w turnieju głównym. Dostali je również uczestnicy kwalifikacji poprzedzających Roland Garros. Organizatorzy przyznali je reprezentantom gospodarzy. Pełna lista znajduje się poniżej:

Turniej główny na kortach imienia Rolanda Garrosa rozpocznie się 26 maja, a zakończy 9 czerwca. Kwalifikacje z kolei potrwają od 20 do 25 maja.