Roland Garros. Raducanu szybko żegna się z Paryżem

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

W środę jako jedne z pierwszych do trzeciej rundy paryskiej imprezy awansowały Angelique Kerber, Coco Gauff i Wiktoria Azarenka. Z turniejem pożegnała się Emma Raducanu, która w trzech setach przegrała z Aliaksandrą Sasnowicz.

Reprezentantka Białorusi po raz drugi w tym roku pokonała Brytyjkę. Za pierwszym razem zrobiła to w drugiej rundzie Indian Wells. Zeszłoroczna mistrzyni US Open dobrze rozpoczęła środowe spotkanie i w pierwszej partii pewnie zwyciężyła z przewagą dwóch przełamań. Później nie miała już jednak nic do powiedzenia na korcie. W dwóch kolejnych setach zdobyła po jednym gemie i po 2 godzinach i 4 minutach gry pożegnała się z turniejem.

Sasnowicz zmierzy się teraz z Angelique Kerber. Niemka po obronie dwóch piłek meczowych w spotkaniu z Magdaleną Fręch poszła za ciosem i wyeliminowała Elsę Jacquemot. W pierwszej odsłonie meczu trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa była zdecydowanie lepszą tenisistką i straciła tylko jednego gema, ale w drugiej 19-letnia Francuzka postawiła utytułowanej rywalce trudne warunki. Leworęczna tenisistka odskoczyła na 2:0, ale reprezentantka gospodarzy błyskawicznie odrobiła stratę przełamania. Później gra toczyła się już zgodnie z regułą własnego serwisu i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce dało o sobie większe doświadczenie Kerber i po ponad dwóch godzinach gry to ona mogła cieszyć się z wygranej.

Do trzeciej rundy awansowały również Wiktoria Azarenka i Coco Gauff. Białorusinka pokonała Andreę Petkovic, a młoda Amerykanka okazała się lepsza od Alison Van Uytvanck. Spotkania miały bardzo podobny przebieg. W pierwszej partii faworytki straciły tylko jednego gema, a drugą rozstrzygnęły na swoją korzyść dopiero w tie-breaku.

O najlepszą szesnastkę Roland Garros powalczą także Amandia Anisimova, Jil Teichmann i Elise Mertens.