Roland Garros. Radwańska rozpoczęła występ w turnieju legend

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska rozpoczęła zmagania w pokazowym turnieju legend, towarzyszącemu paryskiej imprezie. Polka i Sergi Bruguera w dwóch setach przegrali z Kim Clijsters i Arnaudem Clementem.

W pierwszej partii serwis nie odgrywał zbyt wielkiej roli. Obie pary przełamały się po trzy razy i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce walka toczyła się punkt za punkt, ale od stanu 5:5 dwie ostatnie akcje rozstrzygnęli na swoją korzyć Belgijka i Francuz i to oni zapisali pierwszego seta na swoją korzyść.

Clijsters i Celement bardzo dobrze rozpoczęli drugą odsłonę spotkania i odskoczyli na 3:0 i 4:1. Krakowianka i jej partner nie zamierzali się jednak poddawać. Odrobili stratę jednego „breaka” i zbliżyli się na 3:4. Od tego momentu nie zdołali jednak ani razu utrzymać podania i pomimo tego, że sami przełamali jeszcze raz rywali w dziewiątym gemie, to zeszli z kortu pokonani.

Agnieszka Radwańska w turnieju legend wystąpi jeszcze w grze podwójnej pań. Jej partnerką będzie Lindsay Davenport.


Wyniki

Turniej legend

Mikst

K. Clijsters, A. Clement (Belgia, Francja) – A. Radwańska, S. Bruguera (Polska, Hiszpania) 7:6(5) 6:4