Roland Garros. Rewelacyjna Bułgarka z ,,dziką kartą” do turnieju głównego

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Organizatorzy Rolanda Garrosa ogłosili, którzy zawodnicy otrzymają ,,dzikie karty” do turnieju głównego i eliminacji. Wśród wyróżnionych dominują reprezentanci Francji, ale są też tenisiści z zagranicy: Bułgarka Cwetana Pironkowa, Kanadyjka Eugenie Bouchard i Szkot Andy Murray. 

Eliminacje do paryskiej lewy Wielkiego Szlema ruszą już w przyszły poniedziałek. Pierwsze mecze turnieju głównego odbędą się natomiast w niedzielę 27 września. W tym roku wyjątkowo Roland Garros będzie trzecim turniejem wielkoszlemowym, po Australian Open i US Open. W obecnym sezonie nie zostanie natomiast rozegrany Wimbledon – to pierwsza taka sytuacja od 85 lat. Wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa.

Do Paryża przyjadą niemal wszyscy najlepsi tenisiści. Wyjątki stanową na razie Roger Federer i Ashleigh Barty. Lista nieobecnych niemal na pewno będzie znacznie krótsza niż w zakończonym w niedzielę US Open.

Organizatorzy paryskiego szlema poinformowali, którzy tenisiści otrzymają od nich ,,dzikie karty”. Specjalne przepustki otrzymało ośmiu mężczyzn i osiem kobiet do turnieju głównego oraz dziewięciu mężczyzn i osiem kobiet do eliminacji.

Wśród wyróżnionych znalazła się Cwetana Pironkowa. Bułgarka wróciła ostatnio do rywalizacji po urodzeniu dziecka i trzech latach nieobecności w zawodowych rozgrywkach. Jej występ w US Open był jedną z największych pozytywnych niespodzianek. Pironkowa pokonała m.in. Garbine Muguruze oraz Alize Cornet i dotarła do ćwierćfinału. W nim urwała seta samej Serenie Williams.

Zawodnicy z dzikimi kartami do Rolanda Garrosa 2020:

Turniej główny mężczyzn: Elliot Benchetrit, Hugo Gaston, Quentin Halys, Antoine Hoang, Maxime Janvier, Harold Mayot, Arthur Rinderknech (wszyscy Francja), Andy Murray (Wielka Brytania)

Turniej główny kobiet: Clara Burel, Elsa Jacquemot, Chloe Paquet, Pauline Parmentier, Diane Perry, Harmony Tan (wszystkie Francja), Eugenie Bouchard (Kanada), Cwetana Pironkowa (Bułgaria)