Roland Garros. Ruud jak Zverev

Casper Ruud pokonał Holgera Rune w ostatnim ćwierćfinale tegorocznego Roland Garros. Tym samym tenisista z Oslo drugi rok z rzędu ma szansę na finał paryskiego turnieju.

Przed dwunastoma miesiącami tenisista z Norwegii po raz pierwszy w karierze wystąpił w meczu o tytuł imprezy wielkoszlemowej. W finale Roland Garros 2022 musiał uznać wyższość Rafaela Nadala. W tym roku Hiszpana nie ma nad Sekwaną, ale jego finałowy rywal ponownie rywalizuje i ponownie powalczy o finał drugiej w sezonie imprezy wielkoszlemowej. Przepustką do piątkowego spotkania półfinałowego stała się wygrana nad tenisistą rozstawionym z numerem szóstym.

W dotychczasowej historii rywalizacji dwóch Skandynawów tylko raz udało się wygrać Norwegowi. Uczynił to podczas tegorocznego turnieju w Rzymie. Pozostałe pojedynki wygrał Ruud, który w środowy wieczór podobnie jak rok wcześniej w meczu ćwierćfinałowym pokonał Holgera Rune.

Pierwsze dwie odsłony to totalna dominacja Duńczyka, który czterokrotnie przełamując podanie rywala wyszedł na prowadzenie 2:0 w setach. Jednak Norweg się nie podłamał. Przełamując Ruuda w drugim gemie trzeciej odsłony i wygrywając swojego kolejnego gema serwisowego, wyszedł na prowadzenie 3:0 i nie oddał go do końca tej części meczu. Ostatecznie to jednak finalista sprzed roku mógł się cieszyć z końcowego triumfu i awansu do piątkowego półfinału. W czwartym secie zadecydowało jedno przełamanie, uzyskane w czwartym gemie.

Piątkowe spotkanie Ruuda i Zvereva będzie czwartym meczem obu panów. Bilans jest korzystny dla Niemca i wynosi 2:1. Po raz pierwszy panowie zagrają na innej nawierzchni niż korty twarde.