Roland Garros. Ruud przeciwko Dżokoviciowi

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Casper Ruud pokonał Alexandra Zvereva w drugim półfinale tegorocznej rywalizacji singlowej na kortach Rolanda Garrosa. Tym samym to Norweg stanie na przeciwko Novaka Dżokovicia w niedzielnym finale.

W piątkowe popołudnie przyszedł czas na mecze 1/2 finału rywalizacji mężczyzn. W spotkaniach, których stawką był mecz o tytuł zmierzyli się Novak Dżoković i Carlos Alcaraz oraz Casper Ruud i Alexander Zverev. Jako pierwszy pojedynek wygrał Serb, a po godzinie 21. dołączył do niego tenisista ze Skandynawii.

Przed dwunastoma miesiącami tenisista zza naszej zachodniej granicy spotkał się w 1/2 finału z Rafaelem Nadalem. Pojedynek zakończył się przedwcześnie z powodu kontuzji hamburczyka. W tym roku dramaturgia towarzyszyła spotkaniu Serba z Hiszpanem. Z kolei mecz Ruuda ze Zverevem nie przyniósł oczekiwanych emocji. Ubiegłoroczny finalista oddał Niemcowi jedynie siedem gemów i ponownie wystąpi w finale na kortach Rolanda Garrosa.

Największe emocje miały miejsce w secie otwarcia. To w nim panowie przełamywali się trzykrotnie. Dwie okazje na wygranie gema przy podaniu rywala wykorzystał Ruud i zapisał pierwszą odsłonę na swym koncie. W drugiej odsłonie kluczowym okazał się gem Lacostowski. Wypracowanej przy wyniku 3:3 przewagi tenisista z Oslo już nie oddał do końca tej części meczu. W jak się później okazało ostatnim secie na korcie rządził już tylko zawodnik z Północy Europy.

W niedzielnym finale dojdzie do spotkania tenisistów, którzy mierzyli się dotychczas czterokrotnie. Wszystkie z tych spotkań wygrał Novak Dżoković. Po raz trzeci panowie zmierzą się na mączce.


Wyniki

Półfinał:

Casper Ruud (Norwegia, 4) – Alexander Zverev (Niemcy, 22) 6:3, 6:4, 6:0